08 listopada 2020

Co nowego w Multi-Vendor w 2020 - przegląd

 • Globalne ustawienia produktów

Konfiguracja pojedynczego produktu w Multi-Vendor jest bardzo rozbudowana i zawiera wiele przydatnych funkcji. Często jednak ilość dostępnych funkcji staje się wadą, ponieważ sprzedawcy mogą czuć się zagubieni, nie wiedząc jak korzystać z wielu z nich. Niektóre ustawienia produktu powinny też być globalne dla całego sklepu, na przykład jeżeli twój Marketplace skupia się na sprzedaży oprogramowania, to wszystkie produkty powinny mieć wyłączone śledzenie stanu magazynowego. 

W Multi-Vendor 4.12.1 pojawi się możliwość ustawienia wybranych parametrów produktu jako wartości globalnych. Globalne parametry nie będą widoczne w konfiguracji produktu, co zmniejszy liczbę dostępnych opcji i sprawi że cały interfejs będzie bardziej przejrzysty.

Menu globalnych ustawień produktów. Po zaznaczeniu symbolu po prawej stronie pola, jego wartość zostanie zaaplikowana do wszystkich produktów w sklepie.

 • Domyślne logo dla sprzedawców

Do tej pory, jeżeli sprzedawca nie ustawił własnego loga, wyświetlane było logo tematu graficznego. Ponieważ loga tematów graficznych zazwyczaj nie mają wiele wspólnego z samym sklepem, prowadziło to do nieporozumień.

Nowa aktualizacja do Multi-Vendor umożliwia ręczne wybranie loga które ma być przypisane do sprzedawców, którzy nie załadowali własnego. 

W ustawieniach tematu graficznego sklepu można załadować domyślne logo sprzedawców.

 • Szybkie dodawanie i usuwanie kategorii z planów sprzedawców

Plany sprzedawców umożliwiają ograniczanie sprzedawcom dostępu do poszczególnych kategorii w sklepie. Jednak ich dodawanie może trwać bardzo długo, ponieważ interfejs wyświetla pełne drzewo kategorii, bez możliwości szybkiego wyszukiwania wybranych pozycji. Usuwanie kategorii (na przykład jeżeli chcemy usunąć wszelkie ograniczenia z wybranego planu) wymaga bardzo dużo klikania, ponieważ nie można usunąć wielu kategorii jednocześnie.

Teraz to się zmieni - interfejs kategorii planów sprzedawców dostanie wyszukiwarkę kategorii po nazwie, a przy usuwaniu wielu kategorii będzie można je zaznaczyć i usunąć jednym kliknięciem.

Nowy interfejs zarządzania kategoriami planów sprzedawców

 • Edycja układu bloków z poziomu storefrontu

Edytor wizualny w Multi-Vendor sprawia, że zmiana wyglądu sklepu nie wymaga znajomości CSS lub HTML - wystarczy kliknąć na element, aby zmienić jego kolor, tekst lub inne właściwości. Możliwości edytora ograniczone były jednak wyłącznie do zmian właściwości obiektów - przemieszczenie ich w inne miejsce wymagało modyfikacji układu bloków, które dla początkujących użytkowników CS-Cart mogą być skomplikowane.

Od tej wersji, edytor wizualny będzie mógł również modyfikować pozycje bloków. Na ten moment funkcjonalność ta działa na stronie głównej, w kategoriach oraz na karcie produktu.

Ilustracja możliwości zmiany pozycji bloku w nowym edytorze wizualnym.

 • Dodatkowe ustawienia dla storefrontów w Multi-Vendor Ultimate

W Multi-Vendor Ultimate pojawią się nowe możliwości dostosowania zasad, na których działają poszczególne storefronty:

 • Wyłączenie pobierania podatków od sprzedawców

 • Uwzględnianie kosztu wysyłki w obliczaniu prowizji sprzedawców

 • Uwzględnianie podatków w obliczaniu prowizji sprzedawców

 • Wyłączenie sprzedawcom możliwości zmiany ich aktualnego planu sprzedawcy

Nowe ustawienia dostępne tylko dla wersji Multi-Vendor Ultimate.

Plany na przyszłość

 • Centrum pomocy

Nowa wersja Multi-Vendor będzie zawierać Centrum Pomocy, w którym będą się znajdować linki do artykułów z oficjalnej dokumentacji. Centrum Pomocy będzie również dostępne w różnych częściach sklepu, tak aby na przykład sprzedawca zajmujący się edycją kategorii, miał szybki dostęp do dokumentacji związanej z kategoriami.

 • Publikacja wersji 4.12.1

Multi-Vendor 4.12.1 będzie dostępny do pobrania w listopadzie. Wcześniej pojawi się wersja testowa, dostępna tylko dla beta testerów.

 • Aktualizacja aplikacji mobilnej

Aplikacja mobilna zostanie poszerzona o nowe funkcjonalności:

 • Wsparcie dla rozdzielonego składania zamówienia

 • Wsparcie dla wariantów jako jeden produkt

 • Wsparcie dla React Native 0.63

 • Poprawiony design aplikacji

 

Skontaktuj się z nami

biuro@multi-vendor.pl

+48 661 661 964

+48 698 780 870

whatsapp: +48 788 538 655

Odwiedź  nas

SoftSolid (CS-Cart Polska)

ul. Sportowa 14

62-090 Rokietnica