13 października 2021

Usługa Fullfillment w Multi-Vendor

Domyślnie, Multi-Vendor przystosowany jest do sytuacji w której to sprzedawcy wysyłają swoje produkty do klientów, każdy osobno jeżeli zamówienie zawiera produkty od wielu sprzedawców. Koszty wysyłki trafiają do sprzedawców i to oni tworzą dostępne metody wysyłki.

To podejście jest prostsze dla większości systemów Marketplace. Zwłaszcza tych, które dopiero zaczynają działalność i nie mają zasobów, aby obsługiwać samodzielnie wysyłki sprzedawców.

Jednak niektóre marketplace działają inaczej. Odbierają one produkty od sprzedawców i wysyłają zamówienie w całości klientowi. Niektóre Marketplace nawet samodzielnie dostarczają przesyłki klientom. W takim przypadku, koszty wysyłki powinny trafić do administratorów Marketplace. 

Marketplace może też oferować oba sposoby wysyłki. Niektórzy sprzedawcy mogą samodzielnie wysyłać produkty, inne korzystają z pomocy administratorów. Aby umożliwić taką konfigurację sklepu, w Multi-Vendor dostępny jest dodatek “Realizacja zamówień przez platformę marketplace”. 

W konfiguracji planów sprzedawców główny administrator może ustalić, które plany umożliwiają sprzedawcom korzystanie z wysyłki przez Marketplace.

Aby skonfigurować wysyłkę jako wspólną dla wszystkich sprzedawców, w konfiguracji należy ustawić pole Właściciel na wartość “Marketplace”. Wysyłek takich może być więcej niż jedna.

Podczas finalizacji zamówienia, wszyscy sprzedawcy którzy korzystają z wysyłek zapewnianych przez Marketplace (fullfillment) mają jeden, wspólny selektor metody wysyłki zamiast osobnego dla każdego sprzedawcy.

Dodatek jest dostępny dla wszystkich marketplace w wersji Multi-Vendor 4.13.1 oraz wyższych za darmo. Jest on wciąż w fazie testów beta i nadal jest rozwijany.

 

Skontaktuj się z nami

biuro@multi-vendor.pl

+48 661 661 964

+48 698 780 870

whatsapp: +48 788 538 655

Odwiedź  nas

SoftSolid (CS-Cart Polska)

ul. Sportowa 14

62-090 Rokietnica